هزینه‌یابی مبتنی بر فعالیت زمان‌مبنا

روشی ساده و قدرتمند جهت دستیابی به سودی بیشتر

Time-Driven Activity-Based Costing

A simpler and More Powerful path to Higher Profit

نویسندگان: رابرت کاپلان، استیون اندرسون

مترجم: محمدرضا عاطفی

روش ABC در نگاه اول راهی عالی برای مدیریت منابع یک شرکت است. اما بسیاری از مدیرانی که سعی در اجرای ABC در مقیاس وسیع در سازمان‌های خود داشته‌اند، این رویکرد را محدود و ناامید کننده دانسته اند. چرا؟ به دلیل آن که نظرسنجی‌هایی كه در این روش شركت‌ها برای تخمین منابع مورد نیاز فعالیت‌های کسب‌وکار خود استفاده می‌كردند، بسیار وقت‌گیر، گران و تحریک كننده برای كاركنان بود.

این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه روشی آسان تر و قدرتمندتر برای اجرای ABC، یعنی روش هزینه‌یابی مبتنی بر فعالیت زمان‌مبنا (TDABC) را عملی کنید. با استفاده از این روش شما می‌توانید منابع موردنیاز هر معامله تجاری، محصول یا مشتری را مستقیماً تخمین بزنید. با استفاده از این روش شما وقت و هزینه کمتری را صرف تهیه و نگهداری داده‌ها می‌کنید و از این جهت زمان بیشتری را برای پرداختن به مشکلاتی که TDABC نشان می‌دهد، مانند فرآیندهای ناکارآمد، محصولات و مشتریان بی‌سود و ظرفیت اضافی می‌پردازید. نویسندگان این کتاب همچنین نحوه استفاده از TDABC را برای پیوند برنامه‌ریزی استراتژیک با بودجه‌ریزی عملیاتی، به منظور تقویت روند مراقبت دقیق برای حمایت از فعالیت‌های بهبود مستمر مانند مدیریت ناب نشان می‌دهند.

روشی ساده و قدرتمند برای دستیابی به سودی بیشتر

 

اکثر افراد با ضرب المثل معروف “زمان پول است” آشنا هستند. در حسابداری مدیریت، هزینه‌یابی بر اساس فعالیت زمان محور (TDABC) ثابت می‌کند که این گفته درست است – نه تنها در زندگی، بلکه در همه صنایع و برای همه اندازه کسب‌وکارها

جزئیات بیشتر

تاریخ انتشار: 1400

نوبت چاپ: دوم

تیراژ: پانصد نسخه

تعداد صفحات: 296

قطع: وزیری

شابک: 9-6-93498-600-978

قیمت: ۸۵۰۰۰ تومان

درباره نویسندگان
kaplan
Steve-Anderson