دستاورد اجرا

متصل ساختن استراتژی به عملیات به منظور دستیابی به مزیت رقابتی

The Execution Premium

Linking Strategy to Operations for Competitive Advantage

نویسندگان: رابرت کاپلان، دیوید نورتون

مترجم: محمدرضا عاطفی

اجرای استراتژی مهم‌ترین دغدغه مدیران در سراسر دنیا است. بیش از 80 درصد شرکت‌ها در اجرای استراتژی شکست خورده‌اند و این آمار تکان‌دهنده‌ای برای مدیرانی است که می‌خواهند آینده شرکت‌شان را بسازند. راهکارهای پیاده‌سازی و متصل‌ساختن استرتژی به عملیات بسیار کمتر از راه‌حل‌های تدوین استراتژی است. کارت امتیازی متوازن که در سال 1992 توسط رابرت کاپلان و دیوید نورتون معرفی شد، مهم‌ترین ابزار اجرای استراتژی در دهه گذشته بود که به مرور زمان توسعه یافته و کتاب حاضر که پنجمین کتاب آن‌ها و کامل‌ترین ویرایش از کارت امتیازی متوازن است، در سال 2008 منتشر شد.

 رهبران صنعت دریافته‌اند که از بدست­آوردن مشتریان جدید گرفته تا مدیریت ارتباط با مشتری، از مدیریت کیفیت گرفته تا اندازه­‌گیری عملکرد، در اختیار داشتن  فرایندهای سیستماتیک مناسب منجر به کاهش ریسک و دستیابی به بهترین نتایج می‌گردد. با این­حال، برخلاف این درک و شناخت، اغلب شرکت‌ها هنوز هم برای مدیریت مهمترین فرایند خود یعنی “چگونه استراتژی‌های خود را توسعه و اجرا دهیم”سیستمی را توسعه نداده‌اند.

خلاصه‌ای از شش مرحله برای مدیریت بهتر استراتژی 

 

تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد بین 70 تا 90 درصد از استراتژی‌ها به طرز فجیعی شکست می‌خورند یا فقط نتایج بسیار ناچیزی را ارائه می‌دهند. مجله فورچون گزارش داد که فقط 1 مورد از 10 استراتژی با موفقیت اجرا شده است

جزئیات بیشتر

تاریخ انتشار: 1400

نوبت چاپ: چهارم

تیراژ: پانصد نسخه

تعداد صفحات: 480

قطع: وزیری

شابک: 2-5-93498-600-978

قیمت: ۱۴۰،۰۰۰ تومان

درباره نویسندگان
norton
norton
kaplan